Zakład Kamieniarski Mariusz Szumiński | Bydgoszcz

Oferta Rodzaje Kamienia

Blaty Granitowe

Granit jest bardzo efektownym kamieniem, z którego można stworzyć blat dopasowany do wystroju niemal każdego pomieszczenia. U nas znajdą Państwo blaty granitowe w licznych kolorach i wzorach, co pozwoli na wybór rozwiązania idealnie dostosowanego do Państwa oczekiwań. Wszystkie wykonywane przez nas blaty granitowe cechują się doskonałą trwałością i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Granit jest także kamieniem, z którego bardzo łatwo pozbyć się zabrudzeń, dlatego też stanowi tak powszechnie używany surowiec.

Potrzebujesz więcej informacji?

napisz do nas

lub zadzwoń pod nr +48 601 633 800

Marmur

Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Znane marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech i na chorwackiej wyspie Brač. Marmury wydobywa się przy użyciu różnych urządzeń tnących, nie stosuje się materiałów wybuchowych, gdyż prowadzą one do spękania skał i drastycznej redukcji bloczności złoża, co uniemożliwia wydobycie bloków na tyle dużych, by pociąć je na płyty okładzinowe lub przeznaczyć na rzeźby.

W Polsce marmur wydobywany jest wyłącznie w Sudetach, przede wszystkim w Masywie Śnieżnika, gdzie występuje w dwóch odmianach kolorystycznych, jako „Biała Marianna” (na górze Krzyżnik) i „Zielona Marianna”. Z kolei złoże marmuru szarego z odcieniem niebieskawym znajduje się w Sławniowicach.

Potrzebujesz więcej informacji?

napisz do nas

lub zadzwoń pod nr +48 601 633 800

Konglomerat marmurowy

 Materiał wytworzony z odpadów poprodukcyjnych różnej kształtów  i wielkości połączonych żywicami pocięty i wypolerowany.

Potrzebujesz więcej informacji?

napisz do nas

lub zadzwoń pod nr +48 601 633 800

zobacz także

Notice: Undefined index: cookiesInfo in /home/virtualki/19988/Temporary/Templates_c/79302f3cc6884e10fc250777882dcb9b5d8bb044.file.Footer.tpl.php on line 86